ÇATI KATI DEKORASYONU
×

Uyarı

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/merdiveni/cati.merdiveni.com/images/catikati

×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/catikati

Ev dekorasyonu çalışmalarında dekorasyonun en zorlayıcı bölümleri çatı katlarıdır. Çatı katları eğimli tavan yapıları nedeniyle daha alçak tavana aynı zamanda ise daha dar bir alana sahiptir. Çatı katı dekorasyonu doğru adımlarla konforu ve işlevi yüksek bir odaya dönüştürülebilir. Çatı katını iyi bir dinlenme odası, çalışma odası, hobi odası, kütüphane veya yatak odasına dönüştürülebilir. Çatı katının hacmine göre odanın ne amaçla kullanılabileceğine karar verilebilir. Çatı katları genellikle oturma, keyif odası, yatak odası ve kütüphane, çalışma odası konseptinde değerlendiriliyor. Çalışma odası dekorasyonu yapılacağı zaman genellikle sade bir tema oluşturuluyor. Çalışma masası, küçük bir aydınlatma düzeneği, bilgisayar ve kitaplar için mini bir raf kullanılıyor. Masa, pencere önüne konulduğunda gündüzleri hem gün ışığından yararlanılıyor hem de çalışacak kişinin motivasyonunu yükseltebiliyor. İç mimarlık desteği ile hazırlanan çatı katlarında genellikle pencere önü odak noktası seçiliyor. Tercih edilen sadelik çatı katını olduğundan daha geniş gösterirken diğer yandan dikkat dağınıklığını ortadan kaldırıyor. Çatı katı sessizlik isteyen kişiler için oldukça ideal bir çalışma alanı oluşturuyor. Küçük değil de daha büyük ve ferah çatı katları, çoğu zaman birkaç kişinin çalışabileceği ofis haline bile dönüştürülebiliyor. Dekorasyon yaparken önemli olan çok eşya kullanmak değildir. İhtiyaç duyulan eşyaları dozunda kullanmak esas olandır. çalışmalarını incelediğinizde bir evin ya da odanın en ideal halinin eşya seçiminden geçtiğini görebilirsiniz. Gereksiz kalabalık odanın daralmasına sebep olurken diğer yandan işlevini zorlaştırıyor. Çatı katını sevdiğiniz bir tarzda dekore ederek, oldukça keyifli ve konforlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

 

Modern veya masallardaki gibi klasik tarzda dekore ederek ,hayranlık uyandıran göz alıcı bir mekan yaratabilirsiniz. Çatı Katı Dekorasyonu sanıldığı kadar kolay bir iş değildir,bilinçli dekore edilmezse kasvetli ve sıkıcı bir yere dönüşebilir. Bir çok dekorasyon modelini inceleyerek veya uzman kişilere danışarak ,en gösterişli ve rahat bir dekorasyon yapılırsa son derece konforlu ve estetik bir görünüme sahip olur. Sakin ve huzur veren bir mekan için her detayı iyi düşünerek ve her alanı iyi değerlendirerek dekore edilen çatı katı dekorasyon modelleri arasından en güzel ve sizin için en uygun modeli örnek alarak kendi çatı katınızı kendiniz dekore edebilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz bir çok farklı tarz da tavan arası dekorasyon modelini galerimizde inceleyerek en sevdiğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Bu nedenle çatı katı odalarını dekore ederken olabildiğince ferah bir atmosfer oluşturulmalıdır. Yatak odası olarak kullanılacaksa örneğin, yatak, komodin, makyaj masası ve gardırop gibi temel eşyalar alınmalıdır. Alan darsa eğer eşyaların ebatları göz önünde bulundurulmalıdır. Çatı katında yapılacak olan yatak odası dekorasyonu güneşin yani pencerenin konumuna göre ayarlanıyor. Sabahın ilk ışıklarında güneşi hissetmek isteyenler yatağın konumunu güneşe göre şekillendiriyor. Hem keyif hem de misafirlerin de ağırlanabileceği bir oturma odası dekore edilmek istendiğinde ise yine kibar mobilyalar öneriliyor. İç mimarlık desteği aldığınızda ya da örnek dekorasyonları incelediğinizde fark edeceğiniz üzere çatı katında salon dekorasyonu yapılırken yaşam alanlarını daraltmama hedefi doğrultusunda hareket edildiğini görebilirsiniz. Üçlü koltuk, iki tane berjer ve mini bir orta sehpayla şahane bir dekorasyon yapabilirsiniz. Tavan arası ya da çatı katı olarak bilinen alanın dekorasyonu konusunda çok fazla öneriye ve fikre rastlamayabilirsiniz. Genelde kiler olarak düşünülen çatı katı aslında evin ulaşılması en zor olan ve en sessiz olan yeri olduğundan çok rahat bir şekilde yatak odası olarak kullanılabilir. Üstelik bir de teras ya da balkonu olan bir çatı katınız var ise çok daha mükemmel bir alan yaratabilirsiniz. Stil sahibi bir dekorasyon ile karanlık çatı katınız çok şık ve hoş bir odaya dönüşebilir.

{gallery}catikati{/gallery}

ÖLÇÜLERİMİZ

Tavan Arasındaki Boşluk Ölçüleri
FAKRO KASA ÖLÇÜLERİ
Katlanabilir Merdivenler
Lwk Ahşap Katlanır Çatı MerdiveniAytürkmimarlik

YÜKSEKLİK : 2.80cm (Zemin ile tavan)

Tavan Arasındaki Boşluk Ölçüleri
55cm x 111cm
60cm x 94cm
70cm x 94cm
60cm x 100cm
70cm x 100cm
60cm x 111cm
70cm x 110cm
60cm x 120cm
70cm x 120cm
60cm x 130cm
70cm x 130cm
70cm x 140cm
86cm x 130cm ( Lwf )

YÜKSEKLİK : 3,05cm (Zemin ile tavan)

60cm x 130cm
70cm x 130cm
70cm x 140cm
86cm x 130cm

Lmk Eko Metal Katlanır Merdiveni
YÜKSEKLİK : 2.80cm (Zemin ile tavan)

60cm x 120cm
70cm x 120cm
60cm x 130cm
70cm x 130cm
70cm x 140cm

YÜKSEKLİK 3.05cm (Zemin ile tavan)

60cm x 130cm
70cm x 130cm
70cm x 140 cm

LmL Lux Metal Katlanır Merdiveni
YÜKSEKLİK 2.80 cm (Zemin ile Tavan )

60cm x 120cm
60cm x 130cm
70cm x 130cm
70cm x 140cm

YÜKSEKLİK : 3.05 cm (Zemin ile Tavan )

60cm x 130cm
70cm x 130cm
70cm x 140 cm