DÜZ MERDİVEN

Düz Merdiven; Konut ve işyerlerine yaptıracağınız merdivenler yukarıda gösterilen merdiven tiplerinden biri olacaktır. Sizin merdiven yaptıracağınız yerin şekli ve ölçüleri merdiven tipinin belirlenmesinde en büyük etkendir. Merdivenin rahat olması merdiven tipi ile de alakalıdır.

duzmerdiven

Düz merdivenler eğimine göre insan adımlarının ortalaması ve rıht yüksekliğini de göz önüne alarak yapılan işlem sonucunda eğimine göre üç gruba ayrılır. Yatık merdiven, orta eğimli merdiven ve dik merdiven. Bu türler kullanımda rahatlık ve dizayn farklılıkları gösterebilir. Çıkış şekillerine göre ayrılan merdivenler ise düz merdiven, dönüşlü merdiven, döner merdiven, dar alan merdivenleri olmak üzere sınıflandırılır.
duzmerdivenler
En çok tercih edilip kullanılan türlerden biri olmayı başaran düz merdiven,günlük hayatımızda sıkça rastladığımız bir tarzdır.Bunların sebepleri arasında kullanım rahatlığı,modern duruşu,modern olduğu kadar klasik izler taşıması gibi daha bir çok sebep sayabiliriz. Sözlük anlamı aynı hizadaki basamaklardan oluşan, sahanlıklı veya sahanlıksız merdiven şekli şeklindedir.

duzmerdivenmodeli

Bu ifadeden de anlaşılabileceği gibi basamakların düz ilerlediği ve aynı zamanda tek kollu veya birden fazla kolu da olabileceğini görüyoruz. Ahşabın eşlik ederken harikalar yarattığı bu tür merdivenler birden çok katın bulunduğu yerde tercih sebebidir. Çünkü çıkış şeklinin insanı en az yoran biçimde olması kullanım alanı açısından etkili bir faktördür. Sitemizdeki bir çok örnekte de görebileceğiniz gibi çocuklu aileler için yapılan koruyucu kapı ile uyum sağladığı da fark edilebilir bir etki.Farklı renklerde üretilebilecek olan merdivenlerimiz siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarlanabilir.